Jesteś tutaj: Start / Home / Euroweek 2017

Euroweek 2017

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
17 lutego 2017

Już po raz trzeci uczniowie klas 4–6 ze Szkoły Podstawowej w Kluczach wzięli udział w wyjazdowych warsztatach językowych EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW.Obóz językowy odbył się w Długopolu Zdroju na Dolnym Śląsku.

Uczniowie mogli tam doskonalić języki obce z pomocą wolontariuszy z aż 11 krajów z Europy, Azji, Ameryki i Afryki. 

Wolontariusze pokazywali nam, że mimo temu, że pochodzili z różnych krajów, to dzięki angielskiemu możemy z nimi rozmawiać i świetnie się bawić. Poznaliśmy też kraje z których pochodzą, panujące w nich tradycje i zwyczaje - mówi uczestniczka wyjazdu, Emilia Jedlińska-Jung z klasy VI a.

Oprócz uczniów ze szkoły podstawowej w Kluczach na Euroweek przyjechały jeszcze dwie grupy uczniów – z Kórnika i Świecia.

Wszyscy zapoznaliśmy się z uczniami z innych szkół, a nawet zawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Już pierwszego dnia po kolacji przywitali nas wspaniali wolontariusze z całego świata. Zajęcia były świetnie zorganizowane i pełne humoru, a dyskoteki wciągały na parkiet nawet tych nieśmiałych - dodaje szóstoklasistka Kamila szwajcowska, która również uczestniczyła w Euroweek.

Najlepszą rekomendacją dla takiej formy wypoczynku - z zabawą i nauką - jest chyba wiersz, który ułożyła jedna z uczestniczek wyjazdu, Helena Myszewska z klasy V b. Wiersz kończy się tymi słowami:
Praca w grupach i prezentacje
Można było się poczuć jakby już
Były wakacje.
Tak kończymy wykład o Euroweeku,
A wy koniecznie napiszcie w zeszyciku:
„Za rok pojadę też, tam przecież super jest!!!”
Pełną relację z wyjazdu na zimowisko z językiem obcym - galerię zdjęć, wypowiedzi uczestników i rymowaną rekomendację Euroweeku - mogą Państwo zobaczyć na strnie internetowej Szkoły Podstawowej w Kluczach: http://www.sp-klucze.pl/2017/02/10/euroweek-2017/

Na Euroweek uczniowie ze szkoły w Kluczach wyjechali pod opieką nauczycielek: Anety Miszczyńskiej, Marioli Wrońskiej i Mirosławy Dziatłowicz, które sprawowały opiekę w ramach wolontariatu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-17
Data publikacji:2017-02-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1653