Serial "Misja Natura" na antenie TVP3 Kraków

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
31 marca 2017

TVP3 Kraków pokaże cztery odcinki serialu przyrodniczego „Misja Natura” zrealizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa m.in. na terenie Pustyni Błędowskiej.

Widzowie serialu poznają niezwykłe walory przyrodnicze Wyżyny Miechowskiej, Pustyni Błędowskiej, Pienin oraz Gór Słonnych i Pogórza Przemyskiego. Na pierwszy odcinek pt. Poligony zapraszamy już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia o godzinie 17.40 - informują realizatorzy filmu.

Serial „Misja Natura” składa się z 12 odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce oraz współpracę człowieka z naturą. Poszczególne odcinki zrealizowane są w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, każdy na innym obszarze Natura 2000 w różnych rejonach Polski. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Jacek Piotr Tarasiuk oraz Dariusz Kuciewicz.

Serial ma charakter popularyzatorski i uświadamiający, dlatego też skierowany jest do szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, głównie młodzieży i osób dorosłych. Kieruje on uwagę odbiorców na bardziej i mniej znane zakątki Polski, które odwiedzą Gosia (Małgorzata Kosik) i Romek (dr Romuald Mikusek) w celu wykonania określonych misji.

Wszystkie odcinki serialu „Misja Natura” dostępne są na stronie www.misjanatura.serial.fwie.pl i kanale You Tube.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Serial

    Serial "Misja - Natura"

  • Powiększ zdjęcie Znane zakątki Polski odwiedzą Małgorzata Kosik i dr Romuald Mikusek

    Znane zakątki Polski odwiedzą Małgorzata Kosik i dr Romuald Mikusek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-03-31
Data publikacji:2017-03-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:2381