Jesteś tutaj: Start / home / Zapraszamy na szachy!

Zapraszamy na szachy!

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
7 września 2015

W szkole podstawowej w Kluczach ruszyły zapisy do kółka szachowego. Na jego utworzenie grupa nauczycieli otrzymała dofinansowanie z projektów.

W szkole ruszają zajęcia w ramach dwóch projektów: „ZagrajMy w szachy” (projekt dofinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) oraz „Wszystkie dzieci grają w szachy” (projekt współfinansowany przez program Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce). Autorami obu projektów są nauczyciele zrzeszeni w grupie nieformalnej.

Poprzez naukę gry w szachy chcemy zwiększyć kompetencje matematyczne uczniów naszej szkoły, poprawić logikę, orientację przestrzenną, myślenie analityczne i rozwiązywanie problemów. Projekt będziemy realizować od początku września do końca grudnia 2015 r – informują autorzy projektu.

Przyszli adepci szkółki szachowej - uczniowie szkoły podstawowej w Kluczach, zostaną podzieleni na zajęciach na dwie grupy wiekowe. Realizacja projektu pozwoli na zakup dwunastu kompletów szachowych, tablicy demonstracyjnej i książek edukacyjnych. Zajęcia obejmą 52 godziny nauki gry w szachy prowadzonej przez wykwalifikowanego instruktora (arcymistrza szachowego). Finałem zajęć będzie I Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy pod nazwą „Teraz Twój ruch”.Galeria

 • Powiększ zdjęcie zapraszamy na szachy

  zapraszamy na szachy

 • Powiększ zdjęcie zapraszamy na szachy

  zapraszamy na szachy

 • Powiększ zdjęcie zapraszamy na szachy

  zapraszamy na szachy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-09-07
Data publikacji:2015-09-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:2253