Apel do właścicieli psów o niewypuszczanie zwierząt bez nadzoru!

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 sierpnia 2017

W związku z przypadkami wypuszczania psów luzem oraz sytuacjami agresywnego zachowania psów, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy do właścicieli i opiekunów psów o niewypuszczanie zwierząt bez nadzoru! 

 

Informujemy również, że zgodnie z art. 431 kodeksu cywilnego właściciele zwierząt ponoszą pełną odpowiedzialność odszkodowawczą za wyrządzone przez zwierzęta krzywdy i szkody. Opiekę nad psem należy sprawować w sposób gwarantujący bezpieczeństwo w miejscach publicznych. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia zgodnie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń podlega karze grzywny do 250 zł.

W związku z powyższym zwracamy się z apelem o dopełnienie obowiązków, jakie spoczywają na właścicielach zwierząt. Prosimy również o zabezpieczeniu swoich posesji i mieszkań przed ucieczką zwierząt, a także nienarażanie innych na agresywne zachowanie psa.

Apelujemy również, aby w trosce o bezpieczeństwo, zwłaszcza bezpieczeństwo dzieci, zgłaszać Policji przypadki psów biegających luzem, wyprowadzanych bez smyczy - nr tel. 997. Zadbajmy o to, aby w miejscu swojego zamieszkania czuć się bezpiecznie!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Apel o niewypuszczanie psów luzem

    Apel o niewypuszczanie psów luzem

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-08-18
Data publikacji:2017-08-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1059