Wiosenne sprzątanie w Rodakach

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
17 kwietnia 2018

Liczni mieszkańcy Rodak odpowiedzieli na apel z prośbą o wspólne sprzątanie wsi. Jak mówią organizatorzy akcji, dzięki mieszkańcom, którzy po zakończeniu swojej pracy stawili się w godzinach popołudniowych do prac porządkowych, wieś dosłownie zmieniła oblicze! Ochotników podzielono na pięć grup sprzątających, a każdej z nich przydzielono najważniejsze miejsca w przestrzeni publicznej.

Pierwsza grupa sprzątała park w historycznej części wsi, w tzw. Dworze. W parku tym ścinane były stare wierzby, które stanowiły zagrożenie, pozostało tam mnóstwo gałęzi i liści, jeszcze z jesieni. A jest to miejsce szczególne. Tam znajduje się przystanek historyczny ze św. Antonim Padewskim, jest tam również plac zabaw dla dzieci – informują organizatorzy akcji.

Grupa druga sprzątała otoczenie zabytkowego kościółka i parking przy nim, a trzecia otoczenie ronda przy ulicy Prostej i Długiej. Kolejne grupy sprzątały parking koło kościoła, chodnik w kierunku cmentarza przy drodze wojewódzkiej, otoczenie cmentarza oraz parking przy cmentarzu, otoczenie świetlicy oraz  tzw. Gawronową Górkę koło szkoły.

Tam każdego dnia spotyka się młodzież z różnych miejscowości gminy. Integrują się, ale niestety nie zawsze zostawiają porządek – zaznaczają inicjatorzy akcji. Ich zdaniem, porządkowanie wsi podczas takiej akcji ma sens i widać duże tego efekty.

Rodaki mogą teraz przyjmować gości. To lokalna inicjatywa, w której mieszkańcy wyrazili troskę o środowisko. Pragniemy w imieniu własnym i Rady Sołeckiej podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyszli  na wyznaczone miejsce 11 kwietnia br.  Akcja rozpoczynała się o godz. 17.00, ale niektórzy rozpoczęli porządkowanie już przed południem. Wszystkim dziękujemy serdecznie. Dziękujemy także pracownikom Urzędu Gminy Klucze za dostarczone worki i niezwłoczne zabranie śmieci. 

Organizatorki i koordynatorki akcji Halina Ładoń – radna Gminy Klucze i Barbara Wojnar – sołtys wsi

 

Więcej informacji i zdjęć o akcji na stronie : http://www.rodaki.pl/rodaki/index.php/275-rodaki-akcja-wiosennego-porzadkowania-wsi-zakonczona

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-17
Data publikacji:2018-04-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:675