JUROMANIA – Święto Szlaku Orlich Gniazd

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
13 września 2018

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Wyjątkowe m.in. z uwagi na miejsce – na „Róży Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej zaplanowano koncerty, widowiska i atrakcje dla dzieci, a w Bydlinie pokazy bractwa rycerskiego. Wszystko w ramach odbywającego się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej Święta Szlaku Orlich Gniazd JUROMANIA. Zapraszamy 22 września!

Na Święto Szlaku Orlich Gniazd zapraszają: Wójt Gminy Klucze, Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze i Gminny Ośrodek Kultury. Wydarzenie dofinansowano ze środków Województwa Małopolskiego.

Impreza rozpocznie się w Bydlinie, gdzie uczestnicy JUROMANII spotkają się najpierw pod ruinami zamku, a następnie przy altanie turystycznej (parking przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Zawadka). Z Bydlina wyruszy rajd pieszy organizowany przez PTTK Oddział Klucze i Stowarzyszenie „Otwarci” Bydlin.

Główna część atrakcji skupi się w popularnym punkcie turystycznym, jakim jest „Róża Wiatrów” na Pustyni Błędowskiej. Tam od godziny 10.00 czynne będzie „Pustynne Miasteczko” z takimi atrakcjami jak dmuchany plac zabaw czy zabawy z animatorem. Tam również zaplanowano zawody sportowe dla dzieci – siatkówkę i piłkę nożną na piasku. Wyjątkową atrakcją może stać się lot balonem z platformą widokowa, ale uwaga, skorzystanie z niej jest uzależnione od warunków pogodowych.

Oficjalne otwarcie JUROMANII na „Róży Wiatrów” zaplanowano na godz. 16.00. W programie imprezy znalazły się m.in. koncerty zespołów Eder (rock) i Siódmy Czakram Ziemi (Etno-folk). Natomiast gwiazdą wieczoru będzie Sebastian Riedel z zespołem Cree. Koncert będzie muzycznym wspomnieniem Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem, zmarłego w 1994 roku. Oprócz muzycznych wydarzeń w programie zaplanowano taneczny pokaz Szkoły Tańca WENA oraz widowiska świetlne i pirotechniczne.

 

SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE.

Uwaga! Dla uczestników JUROMANII przewidziano bezpłatny dojazd na „Różę Wiatrów” oraz powrót. Bus będzie odjeżdżał co pół godziny spod Domu Kultury w Kluczach. Pierwszy odjazd o godz. 15.00. Ostatni odjazd busa spod „Róży Wiatrów” do Klucz – godz. 22.30.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Zapraszamy na Juromanię!

  Zapraszamy na Juromanię!

 • Powiększ zdjęcie Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

  Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 • Powiększ zdjęcie Gwiazdą koncertu będzie Sebastian Riedel z zespołem Cree! Koncert będzie muzycznym wspomnieniem poświęconym Ryszardowi Riedlowi.

  Gwiazdą koncertu będzie Sebastian Riedel z zespołem Cree! Koncert będzie muzycznym wspomnieniem poświęconym Ryszardowi Riedlowi.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-13
Data publikacji:2018-09-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:2574