Ośrodek Zacisze - dzienne wsparcie seniorów

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 listopada 2018

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wkrótce w Jaroszowcu przy ul. Leśnej 1 w budynku „Domu Kultury Hutnik” zostanie oddany do użytku Ośrodek Wsparcia Seniorów „ZACISZE”, w którym na mieszkańców z terenu gminy Klucze czekają wyremontowane, komfortowo wyposażone pomieszczenia i bogaty program zajęć aktywizująco-usprawniających.

 

INFORMACJA REALIZATORÓW PROJEKTU  „OŚRODEK ZACISZE” DZIENNE WSPARCIE DLA  NIESAMODZIELNYCH SENIORÓW 60+ Z TERENU GMINY KLUCZE

Remont w „Domu Kultury Hutnik” dobiegł końca; wszystkie pomieszczenia są już wyremontowane i  wyposażone. Do dyspozycji seniorów będzie m. in.: pokój dziennego pobytu połączony z  jadalnią, pracownia kulinarna, stanowiska komputerowe, pracownia ruchowo-fizjoterapeutyczna, pokój do  wypoczynku, gabinet psychologa, pracownia plastyczno - krawiecka, oraz pracownia muzykoterapii i choreoterapii. Seniorzy będą mogli spędzać czas w placówce, od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00. Każdy z uczestników będzie uczestniczył we wspólnym przygotowaniu posiłków, a czas pomiędzy zajęciami będzie mógł spędzić w pokoju dziennym z telewizorem i komputerami z dostępem do internetu. Placówka jest już  przygotowana na przyjęcie pierwszych uczestników, pozostaje jedynie oczekiwanie na decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i uroczyste otwarcie Ośrodka.

          Jak do tej pory, do udziału w projekcie „Ośrodek ZACISZE” – dzienne wsparcie dla  niesamodzielnych seniorów 60+ z terenu gminy Klucze zgłosiło się 50 osób z terenu naszej gminy. Przewidywana liczba uczestników, którzy w pierwszej turze będą mogli brać udział
w zajęciach w ramach Ośrodka, zgodnie z wytycznymi wynosi 30 osób. Dlatego też
 o kolejności uczestnictwa decydują uzyskane w trakcie zapisów do placówki punkty,
(tj. rodzaj schorzeń, sytuacja ekonomiczna, mieszkaniowa, rodzinna, niepełnosprawność oraz posiadanie choroby otępiennej). Pozostałe osoby zostaną zapisane na rezerwową listę osób oczekujących. Dalsza rekrutacja do Ośrodka będzie prowadzona w trybie ciągłym, od stycznia 2019 r.  

        Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie, w dalszym ciągu serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapraszamy do udziału w projekcie.

Prosimy o kontakt z  biurem projektu

Tel. 32 647 80 50 wew. 27

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Pracownia ruchowo-fizjoterapeutyczna w ośrodku

  Pracownia ruchowo-fizjoterapeutyczna w ośrodku

 • Powiększ zdjęcie Seniorzy będą mogli korzystać m.in. z pokoju dziennego z TV i jadalni

  Seniorzy będą mogli korzystać m.in. z pokoju dziennego z TV i jadalni

 • Powiększ zdjęcie Kuchnia - pracownia kulinarna

  Kuchnia - pracownia kulinarna

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-11-08
Data publikacji:2018-11-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:851