VIII Konkurs Gminny Mat-Eko&Eko-Mat

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 marca 2019

W Szkole Podstawowej w Ryczówku odbył się finał VIII Konkursu MAT-EKO&EKO-MAT. W konkursie brały udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Klucze.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na zbiórce makulatury w macierzystych placówkach. Najwięcej makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia zebrały następujące szkoły: SP Jaroszowiec (I miejsce), SP Chechło (II m.) oraz SP Rodaki i SP Ryczówek (ex aequo trzecie miejsce).

Razem uczniowie szkół podstawowych z gminy Klucze zebrali 20 576 kg makulatury. Statystycznie na jednego ucznia przypadło18,2 kg – informują organizatorzy konkursu.
Drugi etap to międzyszkolny finał konkursu, który polegał na  rozwiązywaniu testu ekologicznego i zadań matematycznych o tematyce ekologicznej. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Najlepsi okazali się uczniowie z Bydlina, Ryczówka i Jaroszowca. Sumując punkty za zbiórkę makulatury i zadania matematyczne na pozycję lidera wyszła Szkoła Podstawowa w Jaroszowcu, II miejsce zajęła szkoła w Ryczówku a III szkoła w Chechle. Przechodni puchar za zdobycie I miejsca w konkursie trafił do Jaroszowca.

Nagrody dla wszystkich uczniów biorących udział w Gminnym Konkursie Matematyczno-Ekologicznym ufundował Urząd Gminy Klucze i Rada Rodziców ZSP w Ryczówku.

VIII Gminny Konkurs MAT-EKO&EKO-MAT przygotowały: Bogusława Jakubek, Joanna Bakowska, Ewelina Stach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-28
Data publikacji:2019-03-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:365