W Jaroszowcu powstanie Otwarta Strefa Aktywności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
5 lipca 2019

Gmina Klucze otrzymała dofinansowanie na utworzenie Otwartej Strefy Aktywności (OSA) w Jaroszowcu.

OSA dofinansowana została przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019”. Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.

Strefa powstanie na placu przed Ośrodkiem Rekreacyjnym „Leśny Zakątek” w Jaroszowcu. Obecnie został rozstrzygnięty przetarg, w ramach którego wykonawca złożył ofertę na wykonanie zadania na kwotę: 141 691,08 zł, dofinansowanie z Ministerstwa Sportu wynosi: 50 000,00

Strefa aktywności będzie miała plac zabaw z pięcioma urządzeniami dla dzieci oraz siłownię plenerową z sześcioma urządzeniami oraz strefę relaksu  z ławkami parkowymi i stołem do gry w szachy. Strefa będzie dostępna dla osób z ograniczeniami ruchowymi, ponieważ zostaną utworzone tam ciągi  komunikacyjne ułatwiające dostęp do wszystkich urządzeń.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie PROGRAM MSIT OSA

    PROGRAM MSIT OSA

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-05
Data publikacji:2019-07-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sylwia Janik
Liczba odwiedzin:765