Jesteś tutaj: Start / home / Gimnastyka dla smyka

Gimnastyka dla smyka

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 listopada 2019

„Gimnastyka dla smyka” to projekt realizowany w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie Dolnym w klasach 1-3. 

 

Informacja Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym

W kwietniu grupa nieformalna "Miłośnicy gimnastyki korekcyjnej" napisała projekt FIO Małopolska Lokalnie Północ pt.: "Gimnastyka dla smyka" i otrzymała dofinansowanie na zajęcia. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2019 r. i trwał do połowy listopada, a zajęcia prowadzone były przez fizjoterapeutę Pana Kamila Glanowskiego.

Celem zajęć było korygowanie zaburzeń statyki ciała, wzmacnianie partii mięśni osłabionych, rozciąganie mięśni przykurczonych, wyrabianie prawidłowego wysklepienia stopy, poprawienie sprawności ogólnej oraz koordynacji ruchowej.

Wady niezauważone i niekorygowane nasilają się w miarę dojrzewania i dorastania dziecka. Zaniedbanie ćwiczeń korygujących może doprowadzić do zmniejszenia sprawności narządu ruchu, ale również układów krążenia, oddechowego, a także zmian zwyrodnieniowych
w życiu dorosłym. Istotną rolę w kształtowaniu postawy ciała dziecka odgrywają rodzice, zachęcanie przez nich dziecka do wszelkiej aktywności ruchowej, takiej jak bieganie, pływanie, spacery czy przebywanie na świeżym powietrzu – uważają realizatorzy projektu.

 

Podziękowanie

Dziękuję FIO Małopolska Lokalnie-Północ” - dzięki Państwa wsparciu możemy pomagać naszym uczniom zrozumieć, co to znaczy zdrowo żyć i zdrowym być.  Pragnę również podziękować nauczycielkom: Pani Agnieszce Wydmańskiej i Paulinie Oziembłowskiej za napisanie i koordynowanie projektu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym Marzena Błasikiewicz

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-25
Data publikacji:2019-11-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:244