Gmina Klucze

Przenieśli się w świat bajek

2 września 2015

W ubiegły weekend plac przy Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu na kilka godzin przemienił się w bajkową krainę, a to za sprawą odbywającego się tam pikniku dla dzieci.

Piknik był elementem działań projektu „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom: w świecie bajek, baśni i przygód' w ramach programu „Działaj Lokalnie” Klucze i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wędrówkę od bajki do bajki rozpoczęliśmy „Legendą o powstaniu Pustyni Błędowskiej” wystawioną przez uczestników letnich zajęć z biblioteką i świetlicą. Premiera tego przedstawienia miała miejsce w pałacu Biskupów Krakowskich podczas „Najpiękniejszego Dnia Lata”. Z pustynnych klimatów zawędrowaliśmy pod smoczą jamę, zaś za rzeką, w gęstym lesie stała chatka na kurzej nóżce, w której mieszkała Baba Jaga i czyhała na dzieci. Następnie dotarliśmy do doliny Muminków, gdzie na wszystkich czekała moc rozrywek: konkursy, puszczanie baniek, zabawy z chustą animacyjną, tańce z Mamą Muminka. Przygody z Muminkami poprowadzili Wojciech Czarnota i Wanda Wszołek – aktorzy krakowskiego Teatru Groteska – informują organizatorzy imprezy, wymieniając liczne atrakcje, które czekały na dzieci.

Bajkową wioskę zbudowali: Adam Chmura, Alicja Maniak, Maria Porcz, Marcel Stachurka, Bożena Dąbrowska, Zygmunt Chrzanowski, Maria Dyduch oraz dzieci. Przedsięwzięcie wsparli: Stanisław Grzanka – Skrzynkarnia Huta Szkła, Anna i Paweł Jochymkowie – Cukiernia Złoty Róg. Adam Dziura – Huta Szkła, Monika Łyczak, Lewiatan, Marcin Grojec.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ NA PROFILU "KULTURA JARODSZOWIEC" W PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM FACEBOOK https://www.facebook.com/pages/Kultura-Jaroszowiec/849591471791319?ref=hl

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bajkowy piknik w Jaroszowcu

    Bajkowy piknik w Jaroszowcu

  • Powiększ zdjęcie Bajkowy piknik w Jaroszowcu

    Bajkowy piknik w Jaroszowcu

  • Powiększ zdjęcie Bajkowy piknik w Jaroszowcu

    Bajkowy piknik w Jaroszowcu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-09-02
Data publikacji:2015-09-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:3256