Gmina Klucze

Wsparcie z województwa na bieg "Szlakiem Walk Legionistów"

10 października 2018

Ludowy Klub Sportowy „LEGION” w Bydlinie uzyskał wsparcie finansowe w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2018 roku w ramach zadania upowszechnianie kultury fizycznej "Małopolska na sportowo”. Klub jest realizatorem zadania publicznego pn. „Bieg Uliczny Szlakiem Walk Legionistów - kontynuacja".

 

INFORMACJA O PROJEKCIE

Celem projektu jest organizacja XXIV Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Szlakiem Walk Legionistów” Bydlin – Krzywopłoty – Załęże - Bydlin. Bieg zostanie zorganizowany w dniu 11 listopada 2018 roku. Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży, osób dorosłych z terenu Gminy Klucze, z całego kraju oraz z poza. Projekt ma na celu wspierać, upowszechniać kulturę fizyczną i sport wśród mieszkańców regionu, kraju. Ma zachęcać ludzi z całego kraju, jak i z poza do aktywnego spędzania czasu wolnego. Bieg zorganizowany jest na trasie, gdzie znajdują się miejsca walk o niepodległość.

Cel główny projektu, to wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Natomiast cele pośrednie planowane do zrealizowania w ramach zadania, to m.in.

- popularyzacja biegów ulicznych oraz propagowanie sportu i aktywności fizycznej,

- popularyzacja masowych biegów jako najprostszej formy ruchu,

- profilaktyka zdrowego trybu życia,

- integracja międzypokoleniowa.

 

Projekt pn. „Bieg Uliczny Szlakiem Walk Legionistów” - kontynuacja jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-10
Data publikacji:2018-10-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:946