Gmina Klucze

„Niepodległa do hymnu”w Rodakach

6 listopada 2018

W stulecie niepodległości naszego kraju w wielu miejscach w samo południe zabrzmi Hymn Polski. W ogólnopolską akcję włączy się m.in. parafia Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej w Rodakach.

Organizatorzy, w tym radni i sołtysi, proszą, by zaraz po Mszy św. mieszkańcy zostali w kościele. – Zaśpiewamy wspólnie cztery zwrotki naszego hymnu – zachęca Halina Ładoń. Śpiewowi przewodniczyć będzie chór „Rodaczanie” i… akordeon. – Oczywiście tekst wszyscy znamy, ale gdyby ktoś miał problemy np. z czwartą zwrotką, tekst wyświetlany będzie na ekranie telewizora – wyjaśnia ks. Jarosław Kwiecień. Hymn Polski zabrzmi o godz. 12.00, zaraz po głównej Mszy św. – I nie zapomnijmy tego dnia wywiesić flag w barwach narodowych przed naszymi domami – mówią organizatorzy.

„Niepodległa do hymnu” to możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”. Więcej informacji i wykaz podmiotów, które włączają się w akcję można znaleźć na stronie internetowej: niepodlegla.gov.pl.

W tym samym dniu, 11 listopada w Bydlinie już po raz 24 odbędzie się Międzynarodowy Bieg Uliczny Szlakiem Walk Legionistów. Po raz piąty biegowi będą towarzyszyć zawody Nordic Walking. Ponadto wydarzenia okolicznościowe zorganizowane będą w kościele w Chechle, gdzie o godz. 17.00 odbędzie się koncert patriotyczny pt. "Pieśnią służymy Ojczyźnie" oraz w Bogucinie Dużym (informacje o tych wydarzeniach również publikujemy na naszej stronie internetowej).

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Niepodległa do hymnu!

    Niepodległa do hymnu!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-11-06
Data publikacji:2018-11-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1740