Diecezjalny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 maja 2019

W niedzielę, 16 czerwca z Klucz i innych miejsc w diecezji sosnowieckiej wyruszą grupy rowerzystów, aby uczcić 20. rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Sosnowcu. 

Informacja o rajdzie

Diecezjalny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II to wyjątkowy sposób na uczczenie 20. rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu. 

W niedzielę, 16 czerwca, grupy zarejestrowanych wcześniej rowerzystów wyjadą m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina i Wolbromia. Wszystkie trasy łączył będzie jeden cel - parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter. O g. 15 wszyscy uczestnicy wyruszą na Plac Papieski, gdzie o g. 16 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. 

Podczas rejestracji każdy uczestnik wpłaca 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego pięknego żywego pomnika św. Jana Pawła II - wielkiego obrońcy życia i godności człowieka. 

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkową koszulkę, wodę, posiłek i medal, których sponsorem jest Auchan Sosnowiec. Wezmą też udział w konkursie z cennymi nagrodami, który zostanie rozstrzygnięty po Mszy św.! 

Formularz zgłoszeniowy do Diecezjalnego Rajdu Rowerowego >>>

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Diecezjalny Rajd Rowerowy

    Diecezjalny Rajd Rowerowy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-05-29
Data publikacji:2019-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:789