Gmina Klucze

Sukcesy tenisisty-oldboja

8 sierpnia 2019

Waldemar Glanowski, mieszkaniec Klucz, zagrał w Mistrzostwach Europy Weteranów w Tenisie Stołowym w Budapeszcie. W swojej kategorii wiekowej (50 – 60 lat) musiał zmierzyć się z 800 zawodnikami. Łącznie w mistrzostwach brało udział 3 600 tenisistów.

Mój plan minimum był taki, żeby wygrać chociaż jeden mecz, a udało się w grupie wygrać wszystkie. Po pokonaniu Niemca, Anglika i Węgra awansowałem do głównego turnieju. Tam pierwsze mecze zakończyłem sukcesem, wygrałem z Niemcem 3:1, a także z tenisistą węgierskim 3:2. Dopiero w meczu o awans do 1/32 turnieju przegrałem z Petrem Berankiem, graczem niemieckiej Oberligi – opowiada Waldemar Glanowski.

Na mistrzostwa do Budapesztu nasz tenisista pojechał z kolegami olkuskiego klubu "Kłos": Rafałem Skotnicznym, Sławomirem Tomsią  i Robertem Balikiem. Z ostatnim z wymienionych zawodników pan Waldemar tworzył parę deblowa. Tenisowy duet Glanowski / Balik w turniejowej rywalizacji doszedł aż do 1/16 finału.

Nasz tenisista pochodzi z Jaroszowca, a obecnie jest mieszkańcem Klucz. W tenisa stołowego zaczął grać jako nastolatek, ćwicząc pod okiem państwa Swędziołów, trenerów tej dyscypliny w Jaroszowcu, ale grał tam niecałe trzy lata. Pasja wróciła niedawno - 5 lat temu znów zaczął grać, tym razem jako oldboj i zaczął odnosić z sukcesy. Wśród weteranów (w swojej kategorii wiekowej) jest wicemistrzem Śląska i mistrzem na Podkarpaciu. W planach ma przyszłoroczny udział w mistrzostwach wiata we Francji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-08
Data publikacji:2019-08-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:383