Gmina Klucze

Strona główna

Najnowsze aktualności

Sztafeta Niepodległości

Przejdź do - Sztafeta Niepodległości

W niedzielę przez gminę Klucze przebiegli uczestnicy Sztafety Niepodległości. W biegu, zorganizowanym przez Kurię diecezjalną w Sosnowcu przy współpracy m.in. Gminy Klucze, wzięło udział ok. 150 naszych mieszkańców. Największą popularnością cieszył się u nas jednokilometrowy odcinek rodzinny w Kluczach. W biegu uczestniczył także Wójt Gminy Norbert Bień, włączając się w start dwóch etapów na terenie gminy. Dwójka naszych mieszańców, Adam Małysa i Tomasz Kowalkowski z Klucz, jako jedyni ze wszystkich uczestników biegu pokonali całą jego trasę, liczącą 60 km!

18 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Sztafeta Niepodległości

Koncertowa sobota w Kluczach – 2 edycja „Pustynnej Burzy”

Przejdź do - Koncertowa sobota w Kluczach – 2 edycja „Pustynnej Burzy”

Przeboje legendarnego U2 w wykonaniu polskiej grupy EXIGO, covery muzyki rockowej zagrane przez Enchantress, własne kompozycje m.in. z gatunku bluesa, zaprezentowane przez zespół MAGAA oraz występy solistów i zespołów GOK – tak prezentował się koncert, który odbył się w sobotę w Kluczach, w ramach drugiej edycji cyklu „Pustynna Burza”. To muzyczne wydarzenie zorganizowali: Wójt Gminy Klucze i Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach.

18 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Koncertowa sobota w Kluczach – 2 edycja „Pustynnej Burzy”

Zapraszamy na rekonstrukcję bitwy w ramach 155 rocznicy Powstania Styczniowego

Przejdź do - Zapraszamy na rekonstrukcję bitwy w ramach 155 rocznicy Powstania Styczniowego

W najblizszą sobotę w Golczowicach odbędą się obchody 155 rocznicy Powstania Styczniowego i bitwy, jaka pod Golczowicami została stoczona przez powstańców. Finałem obchodów bedzie inscenizacja epizodu bitwy z 1863 roku. Szczegóły - na dołączonym plakacie.

18 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Zapraszamy na rekonstrukcję bitwy w ramach 155 rocznicy Powstania Styczniowego

W sobotę koncert w Kluczach – będzie rockowo!

Przejdź do - W sobotę koncert w Kluczach – będzie rockowo!

EXIGO , polski zespół wykonujący utwory słynnego zespołu rockowego U2, będzie gwiazdą sobotniego koncertu, który zostanie zorganizowany na stadionie w Kluczach. Będzie to druga edycja koncertu pod hasłem „Pustynna Burza”. Usłyszymy i zobaczymy w nim także hardrockową grupę ENCHANTRESS, rockowy zespół MAGAA oraz zespoły i solistów z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach.

 

15 czerwca 2018
Czytaj więcej o: W sobotę koncert w Kluczach – będzie rockowo!

Kluczowianka w „Rejsie Niepodległości” żaglowcem Dar Młodzieży!

Przejdź do - Kluczowianka w „Rejsie Niepodległości” żaglowcem Dar Młodzieży!

Ewa Ryl z Klucz, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, dołączyła do załogi największego polskiego żaglowca - „Daru Młodzieży”. W ten sposób razem z innymi młodymi uczestnikami „Rejsu Niepodległości” włączy się obchody wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości. Drugim ważnym akcentem rejsu jest udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, w styczniu przyszłego roku.

15 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Kluczowianka w „Rejsie Niepodległości” żaglowcem Dar Młodzieży!

300 zł dla ucznia – świadczenie „Dobry Start"

Przejdź do - 300 zł dla ucznia – świadczenie „Dobry Start"

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. 

14 czerwca 2018
Czytaj więcej o: 300 zł dla ucznia – świadczenie „Dobry Start"