Rodzinny plan żywieniowy

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 kwietnia 2021

Na portalu DietyNFZ dostępna jest darmowa aplikacja „Rodzinny Plan Żywieniowy”, która pomoże ustalić zdrowe posiłki dla całej rodziny zaplanowane przez specjalistów.

„Rodzinny plan żywieniowy” dostępny jest za darmo, dla każdego, na portalu DietyNFZ.Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się na stronie: https://diety.nfz.gov.pl/, wybrać plan rodzinny, podać listę osób, dla których chcemy przygotować posiłek i określić wskazaną dla nich kaloryczność za pomocą kalkulatora BMI. Program umożliwia przygotowanie przepisów i listy zakupów na 28 dni. „Rodzinny plan żywieniowy” to rodzinny paszport do zdrowia!

Zasady żywienia opracowane na postawie diety DASH to recepta na zdrowie dla nas i naszych bliskich. Jak jednak połączyć indywidualne potrzeby żywieniowe wszystkich domowników? Rodzinny plan żywieniowy to innowacyjne rozwiązanie zapewniające zdrowe posiłki dla całej rodziny. Przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat.

Różnorodne produkty, ciekawe i smaczne dania, zaskakujące połączenia i nowe warianty klasycznych potraw sprawią, że wspólnie odkryjecie wiele nowych smaków. Zbilansowane posiłki dostarczą niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach dla każdego członka rodziny.

Rodzinny plan żywieniowy to możliwość gotowania wspólnego, zdrowego posiłku dla całej rodziny i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Praktyczne i nieskomplikowane dania to także oszczędność czasu, którego tak nam brakuje.

Wspólny rodzinny jadłospis – jak go zbilansować? Zrobimy to za Ciebie!

Ważne jest zachowanie odpowiedniego bilansu energetycznego w każdym wieku. Nie trzeba jednak liczyć kaloryczności potraw dla poszczególnych członków rodziny. Po wybraniu Rodzinnego planu żywieniowego wystarczy jednorazowo wprowadzić imiona członków rodziny, określić dla nich zapotrzebowanie energetyczne za pomocą kalkulatora BMI – osobny jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 17 lat. Po zatwierdzeniu, wygenerowany zostanie jadłospis na 28 dni. Pod każdym daniem znajduje się wskazówka jak procentowo podzielić przygotowaną potrawę pomiędzy członków rodziny.

Zaplanujemy, co możecie wspólnie zjeść, a to ty zdecydujesz czy lubicie taką potrawę, jeśli nie wymienisz ją na inną w podobnej kaloryczności!

Można także wygenerować listę zakupów na żądany przedział czasowy. W tym celu należy zaznaczyć pierwszy i ostatni żądany dzień (podświetlamy na żółto). Na zaproponowanej liście można oznaczyć posiadane już produkty przed pobraniem listy zakupów.

 

Zespół Profilaktyki Zdrowotnej

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ  w Krakowie

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Rodzinny Plan Żywieniowy

    Rodzinny Plan Żywieniowy

  • Powiększ zdjęcie Rodzinny Plan Żywieniowy

    Rodzinny Plan Żywieniowy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-08
Data publikacji:2021-04-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Magda Moroń
Liczba odwiedzin:108