#mojaflaga na Dzień Flagi RP. Czy wiemy, jak prezentować barwy narodowe?

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
30 kwietnia 2021

Polscy żołnierze różnych formacji nagrali interesujący spot o tym, jak należy szanować flagę i jakie są zasady prezentowania barw narodowych. Warto obejrzeć opublikowany na naszej stronie film! Z kolei Biuro Programu „Niepodległa” jak co roku zaprasza do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja.

MON i Wojsko Polskie przypominają o najważniejszych zasadach prezentowania barw narodowych. Żołnierze z całej Polski nagrali filmik z przesłaniem „SZANUJ FLAGĘ JAK WOJSKO POLSKIE”. 
Załoga KTO Rosomak z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przypomina, że polska flaga musi być czysta i mieć czytelne barwy. Żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie mówią o tym, że polską flagą nie oddaje się honorów żadnej osobie i nie pochyla się jej przed żadną inną flagą, ani znakiem. Ze spotu można dowiedzieć się, że każda flaga ma swoje miejsce w szeregu. Jeśli są dwie lub cztery flagi, Biało-Czerwona stoi pierwsza z lewej, jeśli trzy – stoi w środku. Z kolei szer. Mateusz Masternak, utytułowany bokser, wzywa: „nie pisz po fladze”. Również inni żołnierze mówią o najczęstszych błędach i przypominają: „nie przykrywaj flagą pomnika, nie przykrywaj tablicy pamiątkowej przed odsłonięciem”, „polska flaga nie jest obrusem, ani opakowaniem prezentu”, „nie przecinaj biało-czerwonej wstęgi na otwarcie - to polskie  barwy narodowe”. Warto obejrzeć ten film, aby nie popełniać błędów przy prezentowaniu naszej flagi państwowej.

Z kolei Biuro Programu „Niepodległa” jak co roku zaprasza do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. My również zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga!

 

Mamy nadzieję, że i w tym roku pod hasztagiem znajdziemy setki tysięcy powiewających biało-czerwonych flag. Wystarczy wywiesić je przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i umieścić w social mediach z odpowiednim oznaczeniem. Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, abyśmy pokazali, że w tym dniu jednoczą nas barwy narodowe – informuje „Niepodległa”.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Polscy żołnierze różnych formacji nagrali interesujący spot o tym, jak należy szanować flagę i jakie są zasady prezentowania barw narodowych

  Polscy żołnierze różnych formacji nagrali interesujący spot o tym, jak należy szanować flagę i jakie są zasady prezentowania barw narodowych

 • Powiększ zdjęcie Biuro Programu Niepodległa jak co roku zaprasza do włączenia się do akcji mojaflaga

  Biuro Programu Niepodległa jak co roku zaprasza do włączenia się do akcji mojaflaga

 • Powiększ zdjęcie W tym dniu jednoczą nas barwy narodowe - kadr ze spotu promującego akcję mojaflaga

  W tym dniu jednoczą nas barwy narodowe - kadr ze spotu promującego akcję mojaflaga

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-30
Data publikacji:2021-04-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:143