„Fabryka Pomysłów” w szkołach w Bydlinie i Jaroszowcu

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
9 czerwca 2021

Po raz dwunasty Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” rozstrzygnęła konkurs pod nazwą „Fabryka Pomysłów”, przyznając dofinansowanie wybranym projektom. Są wśród nich przedsięwzięcia zgłoszone przed dwie szkoły z terenu gminy Klucze: Jaroszowiec i Bydlin. O dotacje w kwocie do 8 tys. zł mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, placówki oświatowe oraz ośrodki kultury zlokalizowane w miejscowościach, gdzie funkcjonują zakłady należące do CEMEX. 

W tym roku na około 100 wniosków, które wpłynęły na Konkurs Grantowy „Fabryka Pomysłów”, 14 otrzymało grant.

Szkoła Podstawowa w Jaroszowcu grant w wysokości 8 tys. złotych wykorzysta na zmianę placu szkolnego. W ramach projektu „CEMEXowo - ekologicznie i sportowo” powstanie „ścieżka zapachów i barw” i ogród doświadczalno-obserwacyjny. Ponadto szkoła i przedszkole w Jaroszowcu otrzymały wsparcie z Fundacji CEMEX- Budujemy przyszłość (po 4 tys. zł w ramach wolontariatu pracowniczego) . W szkole dzięki temu powstanie ścieżka sensoryczna.

Z kolei w Bydlinie będzie to projekt „Ogród możliwości – edukacja w ogrodzie sensorycznym” (tutaj możesz przeczytać o otwarciu w Bydlinie „Ogrodu szkolnego - zielonej pracowni edukacyjnej”, który powstał w ramach poprzedniej edycji konkursu "Fabryka Pomysłów" >>>)

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Logo Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość

    Logo Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-06-09
Data publikacji:2021-06-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:141