Rajd Pieszy Szlakami Walk Oddziału „Hardego”

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
14 września 2021

W sobotę 25 września ruszy 35. edycja jednego z najstarszych rajdów historycznych w Polsce – Rajdu Pieszego Szlakami Walk Oddziału „Hardego”.

Rajd „Hardego” upamiętnia ona żołnierzy największego zgrupowania partyzanckiego na ziemi olkuskiej, czyli zgrupowania „Surowiec” oraz jego dowódcę, kpt. Gerarda Woźnicę „Hardego”.

Uczestnikami rajdu mogą być m.in. młodzież szkolna, harcerze, ministranci czy członkowie organizacji oraz po prostu rodziny i znajomi. Na trasie będą czekały na nich przygotowane przez rekonstruktorów zadania teoretyczne i praktyczne związane z działalnością Armii Krajowej na ziemi olkuskiej. Wymagały będą one sprawności fizycznej, sprytu, decyzyjności. Nie zaszkodzi również znajomość geografii turystycznej i realiów historycznych. W ramach zmagań uczestnicy otrzymają epokowe rekwizyty i odwiedzą historyczne miejsca.

Trasa rajdu tworzy pętlę o długości 15 kilometrów i została poprowadzona oznakowanymi szlakami turystycznymi w okolicy Pustyni Błędowskiej, przez Chechło, Błojec, Grabową i Hutki-Kanki.

Organizatorami 35. Rajdu „Hardego” są olkuskie struktury PTTK oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Inicjatywę swoim patronatem objęło Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Patronat medialny z kolei sprawuje Gazeta Olkuska.

 

Źródło: https://www.facebook.com/szzak.olkusz/

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat informacyjny

    Plakat informacyjny

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-14
Data publikacji:2021-09-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Magda Moroń
Liczba odwiedzin:95