Data publikacji: 2022-11-25

W dn. 21 listopada odbyło się w SP Jaroszowiec podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego "Z Orłem Białym przez stulecia” oraz projektu “Młodzi bez granic”.

Honorowy patronat nad konkursem objęli, obecni na uroczystości: pani Agnieszka Ścigaj- Minister, członek Rady Ministrów oraz pan Norbert Bień - Wójt Gminy Klucze. Podczas tego wydarzenia obecni byli również następujący goście: pani Jarosława Kraszewska – Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, dyrektorzy szkół podstawowych: pani Anna Kotara z ZSP z Chechła, pani Gabriela Ekiert z ZSP z Ryczówka, pani Marta Dziura z SP Klucze i pani Eulalia Zacłona-Kulawik z SP Rodaki, pani Agnieszka Ścigaj- sołtys Zalesia i przewodnicząca KGW Zalesie Golczowskie, pan Paweł Pokwap - Przewodniczący Rady Rodziców, panie z Fundacji CEMEX "Budujemy Przyszłość”: Dominika Sztuka-Arak - prezesa zarządu oraz Agnieszka Rutkowska - członek zarządu, a także pan Tomasz Brzozowski – kierownik zakładu CEMEX Polska Kopalnia Jaroszowiec oraz pan Krzysztofa Badura – prezes SM “Jaroszowiec”. Nie zabrakło oczywiście  uczniów ze szkół podstawowych Gminy Klucze wraz z nauczycielami i rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła się od występu artystycznego, podsumowującego działania w ramach projektu “Młodzi bez granic”, finansowanego przez Fundację CEMEX. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty zdobywane podczas warsztatów teatralnych (opiekun p. Iwona Boruń), sportowych (opiekun p. Paulina Wołowicz) i muzyczno-plastycznych (opiekun p. Ryszard Smaruj).

Nie mogło zabraknąć też akcentów potępiających wojnę w Ukrainie. Piosenki z przesłaniem i pantomima podkreślały, czego młodzi ludzie pragną najbardziej w otaczającym nas świecie.

Po występie artystycznym zostały wręczone uczniom i ich nauczycielom nagrody za udział w konkursie.

Nagrodzeni zostali:

Konkurs plastyczny:

I miejsce: Michał Majewski, SP Rodaki, opiekun p. Małgorzata Leśniak

II miejsce: Maria Kmietowicz, SP Klucze, opiekun p. Agnieszka Szarek

III miejsce: Konstancja Kubaja, SP Jaroszowiec, opiekun p. Marzena Bałazy – Dąbrowska

Wyróżnienia:

Franciszek Pasich ZSP Kwaśniów Dolny, opiekun p. Agnieszka Wydmańska

Malwina Szota SP Jaroszowiec, opiekun p. Beata Kruszenko,

Kalina Kocjan ZSP Ryczówek, opiekun p. Halina Krzywda

Konkurs literacki:

Klasy IV - VI

I miejsce - Dominika Jankowiak, SP Jaroszowiec, opiekun p. Marzanna Waśniowska,

II miejsce - Hanna Banyś, SP Klucze, opiekun p. Anna Konieczniak,

III miejsce - Julia Nidzińska, ZSP Chechło, opiekun p. Bożena Kliś,

Wyróżnienia:

Emilia Polakiewicz – SP Klucze, opiekun p. Iwona Boruń,

Maja Domagała – ZSP Bydlin, opiekun p. Katarzyna Maniak,

Kl. VII - VIII

I miejsce - Karolina Walnik, SP Klucze, opiekun p. Iwona Boruń

II miejsce - Szymon Palski, ZSP Chechło, opiekun p. Bożena Kliś

III miejsce - Mikołaj Kożuch, SP Rodaki, opiekun p. Marta Sojka

Po wręczeniu nagród głos zabrała pani Minister, która pogratulowała uczniom i nauczycielom oraz uczestnikom projektu zaangażowania w różne przedsięwzięcia i ich zdolności wokalnych, teatralnych i sportowych. Z dumą mówiła o tym, iż sama jest absolwentką tej szkoły oraz, że małe szkoły też pomagają spełniać marzenia swoich uczniów.

Pan Wójt pogratulował uczniom występu. Podkreślił, iż szkoła w Jaroszowcu ma swoje tradycje sportowe, które są wciąż pielęgnowane. Wyraził nadzieję, że wojna wkrótce się skończy, że tak jak w piosence Jacka Kaczmarskiego “mury runą” i wszyscy będą mogli zapomnieć o bolesnych doświadczeniach, o piekle, które teraz przeżywają Ukraińcy, a które my przeżywaliśmy w przeszłości, by teraz cieszyć się z odzyskanej wolności.

Pani Dominika Sztuka-Arak z Fundacji CEMEX gratulowała zaangażowania w projekt, była pod wrażeniem występu i efektów działań projektowych. Podkreślała dobrą współpracę fundacji ze szkołą.

Tekst nadesłany przez SP Jaroszowiec.

Uroczyste podsumowanie projektu “Młodzi bez granic”, realizowanego przez SP Jaroszowiec - występ dzieci
Uroczyste podsumowanie projektu “Młodzi bez granic”, realizowanego przez SP Jaroszowiec - przemówienia
Uroczyste podsumowanie projektu “Młodzi bez granic”, realizowanego przez SP Jaroszowiec - wręczenie nagród