Questy – odkrywaj skarby w Gminie Klucze

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
10 lutego 2021

„Wędrówka po skarby historii Bydlina” to tytuł gry terenowej, która po raz pierwszy została zaprezentowana podczas ubiegłorocznej Juromanii – Święta Szlaku orlich Gniazd. To jeden z dwóch questów opracowanych dla Gminy Klucze w ramach programu „Questy - Wyprawy Odkrywców”. Kolejny nosi tytuł „Klucze. Wędrówka z historią”.

Czym jest quest?

To edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki (z ang. quest – zadanie, zagadka) - wyjaśniają na swojej stronie internetowej realizatorzy programu QUESTY – Wyprawy Odkrywców, trenerzy z dwóch organizacji: Fundacji Mapa Pasji i Fundacji Calamita. - Quest polega na poszukiwaniu „skarbów”. Udział w grze nie wymaga obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców.

Gdzie są dostępne ulotki z questami?

Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Ulotki z questami, których trasa umiejscowiona jest w gminie Klucze - „Wędrówka po skarby historii Bydlina” i „Klucze. Wędrówka z historią” - są dostępne w Urzędzie Gminy Klucze (po uprzednim kontakcie telefonicznym z referatem Funduszy Zewnętrznych i Promocji – tel. 32 642 85 08, wew. 55), w Ośrodku rekreacyjnym „Leśny Zakątek” w Jaroszowcu (basen) oraz w Punkcie Informacji Turystycznej w Olkuszu (ul. Floriańska 8). Możesz je pobrać także z poniżdzych adresów:

Quest pt. Klucze. Wędrówka z historią - https://questy.org.pl/quest/klucze-wedrowka-z-historia
Quest pt. Wędrówka po skarby historii Bydlina - https://questy.org.pl/quest/wedrowka-po-skarby-historii-bydlina

Na czym polega przejście trasy questu?

Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Fragment mapy z questu - Klucze. Wędrówka z historią.

  Fragment mapy z questu - Klucze. Wędrówka z historią.

 • Powiększ zdjęcie Quest - Wędrówka po skarby historii Bydlina - miał swoją premierę podczas ubiegłorocznej Juromanii.

  Quest - Wędrówka po skarby historii Bydlina - miał swoją premierę podczas ubiegłorocznej Juromanii.

 • Powiększ zdjęcie Najnowszy quest o Kluczach jest już dostępny.

  Najnowszy quest o Kluczach jest już dostępny.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-02-10
Data publikacji:2021-02-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:1953