Małopolska Infrastruktura Informacji Przestrzennej (MIIP)

Jako system regionalny, MIIP zapewnienia obywatelom, przedsiębiorcom, jednostkom publicznym i prywatnym dostęp do aktualnych i wiarygodnych danych przestrzennych z obszaru województwa małopolskiego. Dane te pochodzą ze zbiorów UMWM oraz Partnerów MIIP i prezentowane są w postaci interaktywnych map.

Dzięki interoperacyjności wystawianych usług danych przestrzennych, tj. usług wyszukiwania, przeglądania i pobierania, system spełnia wymogi Dyrektywy INSPIRE, a tym samym pozwala na integrację z infrastrukturą informacji przestrzennej na poziomie krajowym i europejskim, a także z innymi systemami opartymi na e - usługach.

GEOPORTAL MIIP:

Logo MIIP

APLIKACJA MOBILNA MIIP MOBILE:

MIIP mobile

Aplikacja oferuje dostęp do map obszaru Małopolski. Na mapach podkładowych prezentowane są dane uporządkowane w trzech grupach tematycznych: Dane topograficzne, Turystyka, Miasto Kraków.

Narzędzia dostępne w aplikacji umożliwiają m.in. pomiar długości i powierzchni, zapisywanie przebytej trasy, lokalizowanie i udostępnianie swojego położenia, wyszukiwanie adresów oraz identyfikację adresów, tras rowerowych i atrakcji turystycznych na tych trasach.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w wirtualnych sklepach Google Play i App Store.

Więcej informacji o aplikacji znajdziesz TUTAJ

PARTNERZY MIIP

Jednostki/organizacje/instytucje zainteresowane współpracą, tworzeniem baz danych i ich publikacją w geoportalu MIIP mogą kontaktować się z Zespołem Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej:

Małopolska Infrastruktura Informacji Przestrzennej

Źródło: UMWM