Data publikacji: 2023-01-23

PROJEKT: "Otwórz oczy, nie daj się przemocy!"

20 stycznia 2023 r. w DK "Hutnik" w Jaroszowcu, odbyło się pierwsze z cyklu wydarzeń zaplanowanych na ten rok, realizowane w ramach projektu "Otwórz oczy, nie daj się przemocy!, będącego częścią Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.
Projekt skierowany jest do rodzin/osób z terenu Gminy Klucze, doznających przemocy lub zagrożonych zjawiskiem przemocy w rodzinie, osób starszych (65+) oraz osób z niepełnosprawnością (dorosłych i dzieci), a także ich opiekunów.
W spotkaniu uczestniczyli zarówno dzieci, jak i dorośli przedstawiciele gminy: Sebastian Sierka, Katarzyna Sojka, Laura Skubis, Maja Chudyga, Antosia Gregorczyk, Bogdan Haniebnik, a także pracownicy CUS na czele z panią dyrektor Iwoną Kocjan, która wprowadziła uczestników w tematykę projektu.
Odegrana została scenka sytuacyjna, przedstawiająca obraz rodziny, w której dochodzi do zjawiska przemocy i agresji słownej, a następnie wywiązała się dyskusja na ten temat. Prezentacja scenek związanych z tematem przemocy ma za zadanie uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa w tym aspekcie. Moderatorem wydarzenia był doświadczony psycholog, który w kompetentny sposób prowadził dyskusję z widownią, tłumacząc nurtujące zagadnienia, związane z doznawaniem i stosowaniem przemocy.
Podobne spotkania, podczas których również odgrywane będą scenki i omawiany problem przemocy, planowane są na przeciągu całego roku w szkołach i przedszkolach na terenie gminy, a także w domach seniora.
Informacji o kolejnych etapach projektu można szukać na stronie internetowej, bądź stronie fb CUS Klucze.

Projekt "Otwórz oczy, nie daj się przemocy!" realizowany w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

Zajęcia realizowane przez CUS Klucze w ramach  projektu
Zajęcia realizowane przez CUS Klucze w ramach projektu "Otwórz oczy, nie daj się przemocy!" Fot. CUS Klucze