Wyróżnienie dla Rodak

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
4 lipca 2018

Rodaki otrzymały wyróżnienie i dotację w wysokości 20 tys. złotych w konkursie „Niezwykła Małopolska Wieś 2018”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Sołectwo z naszej gminy zostało wyróżnione w kategorii „Nowatorska Małopolska Wieś”.

W konkursie przyznano nagrody i wyróżnienia 21 sołectwom, przekazując im dotacje na sumę 620 tys. zł łącznie. W ten sposób doceniono inicjatywy lokalne zrealizowane na terenie sołectw przez ostatnie pięć lat - aktywne działania na rzecz podniesienia atrakcyjności wsi i poprawy życia jej mieszkańców. Nagrody i wyróżnienia przyznawano w dwóch kategoriach: Piękna Małopolska Wieś i Nowatorska Małopolska Wieś.

Rozstrzygnięcie konkursu poprzedzone było wizytacją w Rodakach przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w związku z udziałem wsi w konkursie. Wizytacja stanowiła drugi etap konkursu. W ramach pierwszego etapu została złożona aplikacja konkursowa wraz z prezentacją dotycząca działań podejmowanych przez mieszkańców  Rodak.  W wizytacji uczestniczyli przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z Departamentu Rolnictwa i Geodezji z dyrektorem departamentu Włodzimierzem Okrajkiem oraz Jacek Soska, radny Województwa Małopolskiego.  

Słowa uznania dla aktywnych mieszkańców wyróżnionej miejscowości z Gminy Klucze wyraził wójt Norbert Bień:

Jestem dumny z Rodaczan i pełen podziwu dla ich zaangażowania społecznego, które zostało kolejny raz zauważone, bo to nie jest pierwsza nagroda dla tej miejscowości. Oby tak dalej! To piękny przykład tego, jak można wspólnie działać dla dobra małych ojczyzn. Słowa uznania należą się tu szczególnie pani sołtys Barbarze Wojnar i radnej Halinie Ładoń – mówi Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

Gratulujemy wyróżnienia!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Rodaki - nowatorska wieś! (zdj. materiały własne Gminy Klucze)

    Rodaki - nowatorska wieś! (zdj. materiały własne Gminy Klucze)

  • Powiększ zdjęcie Wizytacja w Rodakach związana z zakwalifikowaniem do II etapu konkursu

    Wizytacja w Rodakach związana z zakwalifikowaniem do II etapu konkursu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-04
Data publikacji:2018-07-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:840