Gmina Klucze

Dofinansowanie na budowę pełnowymiarowej hali sportowej!

5 sierpnia 2019

Dzisiaj Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało listę zadań, które otrzymają dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jest wśród nich budowa pełnowymiarowej hali sportowej w Kluczach! Na inwestycję gmina otrzyma 5 mln złotych.

Hala powstanie przy Szkole Podstawowej w Kluczach. Dzisiaj teren przyszłej inwestycji odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacek Osuch, który wraz ze starostą olkuskim Bogumiłem Sobczykiem spotkał się w Kluczach z wójtem Norbertem Bieniem i dyrektor Szkoły Podstawowej Martą Dziurą.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2020 rok, a zakończenie w 2022 roku. Hala będzie składać się z głównej sali sportowej o wymiarach: 23 x 42 m, w której będzie można przeprowadzać rozgrywki w kilku dyscyplinach, a także prowadzić zajęcia gimnastyczne. Na piętrze budynku znajdzie się mniejsza sala pomocnicza (do zajęć ruchowych i siłowych), zaplecze w postaci szatni i pomieszczeń socjalnych oraz gabinety i magazyny.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacek Osuch i Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk spotkali się w Kluczach z Wójtem Norbertem Bieniem i Dyrektor Szkoły Podstawowej Martą Dziurą

    Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacek Osuch i Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk spotkali się w Kluczach z Wójtem Norbertem Bieniem i Dyrektor Szkoły Podstawowej Martą Dziurą

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie Przykład wybranych elewacji planowanej hali w Kluczach

    Przykład wybranych elewacji planowanej hali w Kluczach

  • Powiększ zdjęcie Protokół z wyboru zadań do dofiansowania upubliowany w Biuletynie Informacji Publicznej ministerstwa

    Protokół z wyboru zadań do dofiansowania upubliowany w Biuletynie Informacji Publicznej ministerstwa

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-05
Data publikacji:2019-08-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:782