Herb Gminy

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
15 lipca 2015

Herb Gminy Klucze jest jednopolowy, co oznacza, iż cała jego tarcza jest niepodzielona, o jednej barwie. Barwa czerwona pola herbu Klucz to kolor królewski - nawiązuje do przynależności ziemi kluczewskiej do dawnych królewskich starostw w Ogrodzieńcu i Rabsztynie

Herb Gminy

Obowiązujący od 2003 roku herb Gminy Klucze ma tarczę tzw. hiszpańską, zaokrągloną od dołu (w Polsce jest to najczęściej stosowana tarcza - inne, ozdobione koronami – królewską albo w kształcie murów miejskich – przysługują tylko niektórym miastom).
 
Herb Gminy Klucze jest jednopolowy, co oznacza, iż cała jego tarcza jest niepodzielona, o jednej barwie. Barwa czerwona pola herbu Klucz to kolor królewski - nawiązuje do przynależności ziemi kluczewskiej do dawnych królewskich starostw w Ogrodzieńcu i Rabsztynie.
 
Herb Gminy ma cechy godła tzw. mówiącego – nawiązującego do nazwy Gminy i miejscowości (skrzyżowane klucze) oraz cechy godła alegorycznego, w którym występują charakterystyczne dla danego terenu elementy krajobrazu, rośliny, zwierzęta – w naszym przypadku jest to srebrny kwiat dziewięćsiła o środku złotym z pięcioma złotymi strzępiastymi liśćmi.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Herb Gminy Klucze

    Herb Gminy Klucze

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Gminy Klucze
Data utworzenia:2015-07-15
Data publikacji:2015-07-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kamil Wołek
Liczba odwiedzin:5651