Pustynia Błędowska w kampanii promującej fundusze europejskie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
2 kwietnia 2019

Projekt „Ochrona cennego przyrodniczo obszaru Pustyni Błędowskiej oraz jego promocja” jest jednym z przykładów w kampanii promującej przedsięwzięcia zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Ruszyła kampania wizerunkowa promująca Fundusze Europejskie w Małopolsce pod hasłem "Fundusze Europejskie są dobre dla środowiska". Wśród przykładów projektów środowiskowych dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego znalazło się przedsięwzięcie zrealizowane w naszej gminie „Ochrona cennego przyrodniczo obszaru Pustyni Błędowskiej oraz jego promocja”.

Przez miesiąc na billboardach, plakatach, w Internecie i prasie prezentowane będą przykłady projektów środowiskowych dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Przedsięwzięcie wpisuje się w najnowszy program samorządu województwa - EKO Małopolska, który ma aktywizować gminy do efektywniejszej walki o czyste powietrze. 
Pustynia Błędowska to niewątpliwie jedna z większych ciekawostek przyrodniczych i krajobrazowych w Polsce. Zwana “Polską Saharą”, największa pustynia na naszym kontynencie, to największy obszar piasków lotnych w środku kraju. Teraz ma szansę stać się także hitem turystycznym Małopolski Zachodniej. Znakiem rozpoznawczym inwestycji jest „Róża Wiatrów” - system drewnianych altan połączonych pomostami wraz z tablicami informacyjnymi – napisano w prezentacji w ramach kampanii wizerunkowej promującej fundusze.

Więcej na ten temat: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/fundusze-europejskie/chronie-wiec-jestem-fundusze-europejskie-sa-dobre-dla-srodowiska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pustynia Błędowska i Róża Wiatrów (zdjęcie: www.malopolska.pl)

    Pustynia Błędowska i Róża Wiatrów (zdjęcie: www.malopolska.pl)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-04-02
Data publikacji:2019-04-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:539