Gminy i województwo wspierają szpital w Jaroszowcu

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 listopada 2019

W Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu oddano do użytku nowo wyremontowane piętro w budynku. Podpisano także umowę na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitala, który zostanie sfinansowany przez cztery gminy: Klucze, Bolesław, Bukowno i Wolbrom.

Na wyremontowanym piętrze znalazły się: Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej oraz Pododdział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, a także część rehabilitacyjna dla pacjentów stacjonarnych. Oddział powiększył się o szesnaście łóżek dla pacjentów. Remont został sfinansowany ze środków własnych szpitala.

Natomiast zakup gazometru, czyli urządzenia do wykonywania badań potrzebnych w diagnostyce pulmonologicznej, jest możliwy dzięki porozumieniu czterech gmin powiatu olkuskiego. Umowy na zakup sprzętu podpisali z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim: Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski oraz Zastępca Wójta Gminy Bolesław Agata Borkiewicz. Podpisanie dokumentów odbyło się w obecności Krzysztofa Grzesika – dyrektora Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji, Andrzeja Wójcika – radnego województwa małopolskiego, a także zaproszonych gości (m.in. samorządowców) i pracowników szpitala.

Ponadto wójt Norbert Bień przekazał marszałkowi województwa dokumentację projektową na modernizację oczyszczalni ścieków wraz z systemem dekontaminacji powietrza w Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu. Wykonanie dokumentacji zostało sfinansowane przez Gminę Klucze.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-25
Data publikacji:2019-11-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Jaworski
Liczba odwiedzin:348