Firma NDE rozpoczyna działalność jako operator w programie „Czyste Powietrze”

Program Czyste Powietrze

Informujemy, że jako operator w programie „Czyste Powietrze” na terenie naszej Gminy Klucze rozpocznie działanie firma NDE sp. z o.o., która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (NFOŚiGW).

Do zadaniem takiego operatora będzie należało:

- bezpłatne, kompleksowe wsparcie potencjalnych beneficjentów podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania programu „Czyste Powietrze”,

- identyfikacja potencjalnych beneficjentów programu „Czyste Powietrze”,

- przedstawienie korzyści z wymiany nieefektywnego źródła ciepła i/lub termomodernizacji mieszkalnego domu jednorodzinnego,

- przeprowadzenie przez proces wnioskowania, realizacji i rozliczenia przedsięwzięcia w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Operatorzy będą legitymować się specjalnymi identyfikatorami NFOŚiGW (wzór identyfikatora dostępny na stronie internetowej): https://www.gov.pl/web/nfosigw/nde-sp-z-oo--region-1-powiaty-krakowski-miechowski-olkuski-proszowicki-m-krakow

Dodatkowo informujemy, że mieszkańcy nadal mogą składać wnioski o dofinansowanie oraz korzystać w usług Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu Czyste Powietrze, który znajduje się w budynku Urzędu Gminy Klucze (parter), codziennie pon.- pt. w godz. 9-11, tel.: 32 6428 508 wew.73.