EKOPRACOWNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RYCZÓWKU

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RYCZÓWKU POWSTANIE EKOPRACOWNIA

Projekt Szkoły Podstawowej w Ryczówku pn. „Ekopracownia-zielone serce szkoły”- odnawialne źródła energii” został zgłoszony w naborze prowadzonym przez WFOŚiGW w Krakowie i otrzymał dotację w kwocie 74 811,00 zł ze środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu już w październiku nastąpi uroczyste otwarcie ekopracowni przystosowanej i wyposażonej do realizowania zajęć dla dzieci z zakresu odnawialnych źródeł energii. Ekopracownia stworzy nowe możliwości edukacyjne dla nauczycieli, co przełoży się na podniesienie poziomu wiedzy dzieci nt. OZE i zwiększenie świadomości ekologicznej. Nowe pomieszczenie posłuży również do przeprowadzenia jednego z działań projektowych - warsztatów dotyczących odnawialnych źródeł energii, w tym w szczególności sposobu pozyskiwania energii ze słońca oraz procesu produkcji energii elektrycznej i cieplnej. W oparciu o dokumentację fotograficzną i materiały zgromadzone w trakcie prowadzonych warsztatów wykonana zostanie prezentacja multimedialna oraz folder. Kolejnym wydarzeniem będzie konkurs ekologiczny „Eko Ryczówek”, skierowany dla dzieci ze szkoły podstawowej. Natomiast zwieńczeniem działań projektowych będzie grudniowe uroczyste spotkanie podsumowujące.