UROCZYSTE OTWARCIE EKOPRACOWNI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RYCZÓWKU

Uroczyste otwarcie Ekopracowni w SP Ryczówek. Fot. Ref. FZP UG Klucze

13 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ryczówku miało miejsce uroczyste otwarcie Ekopracowni, w którym udział wzięli zaproszeni goście m.in. Agnieszka Ścigaj - Poseł na Sejm RP, Norbert Bień - Wójt Gminy Klucze, Ramona Czyżykowska Liber – z-ca Dyrektora GOK w Kluczach, Iwona Kocjan – p.o. Dyrektora CUS w Kluczach, Henryk Dziechciewicz - Radny Gminy Klucze, Sylwiusz Kajda - Radny Gminy Klucze, Anna Haratyk - sołtys wsi Ryczówek, Dominika Lisowska – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice i przyjaciele szkoły. Wśród znamienitych gości znaleźli się także Pani Agata Knapik wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu, która jest także partnerem przedsięwzięcia. Dyrektor Szkoły – Pani Gabriela Ekiert, wręczyła specjalne podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizacje projektu, sama odbierając moc życzeń dla wszystkich pracowników szkoły z okazji obchodów Dnia Nauczyciela. Wyjątkowy prezent dla szkoły przygotował Radny Sylwiusz Kajda, który wręczył Pani Dyrektor 2 paczki cebulek kwiatów wiosennych, które uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli posadzić, aby otoczenie szkoły było jeszcze piękniejsze.

Projekt „Ekopracownie – zielone serce szkoły” - odnawialne źródła energii” ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych młodego pokolenia w zakresie źródeł energii. Projekt został zgłoszony w naborze prowadzonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i otrzymał dotację w kwocie 74 811,00 zł ze środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. W ramach otrzymanych środków stworzono nowoczesną pracownię OZE, wyposażoną w sprzęty służące do innowacyjnej edukacji. Pracownia została odnowiona, zakupione zostały meble – szafy, biurka i krzesła, rolety zaciemniające okna a na ścianach położono fototapetę.

Życzymy, aby nowo utworzona pracownia była inspiracją dla wszystkich uczniów do mądrego odkrywania świata oraz budowania świadomości ekologicznej.

Tekst i foto - Ref. FZP UG Klucze

Uroczyste otwarcie Ekopracowni w SP Ryczówek. Fot. Ref. FZP UG Klucze