Data publikacji: 2023-12-05

ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „Z ORŁEM BIAŁYM PRZEZ STULECIA”

30 listopada w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Z Orłem Białym przez stulecia”. Po raz czwarty honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli pani Agnieszka Ścigaj- Minister, członek Rady Ministrów oraz pan Norbert Bień- Wójt Gminy Klucze.

Oficjalne ogłoszenie wyników poprzedził krótki występ artystyczny uczniów, którzy dostarczyli wrażeń artystycznych. Patriotyczne teksty i piosenki ( op. p. Ryszard Smaruj), a przede wszystkim oryginalny taniec z biało-czerwonymi szarfami (op. p. Paulina Wołowicz) to akcenty, które wyraźnie podkreślały związek konkursu z akcją MEiN „Szkoła Pamięta – edycja 2023”. Podobne, patriotyczne przesłanie, płynęło z przemówienia Pana Wójta, który zwrócił uwagę na to, aby pamięć o bohaterach, którzy swoje życie oddali za naszą wolność i niepodległość, nigdy nie ustała, aby ich śmierć nie poszła na marne. Pani Dyrektor Violetta Auguścik podkreślała, iż każdy z nas powinien dbać o symbole narodowe, iż patriotą należy być na co dzień, nie tylko od święta.

Dla przybyłych uczniów – uczestników konkursu najbardziej emocjonującym momentem było oczywiście ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, które przygotowali Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jaroszowcu, Gmina Klucze oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

WYNIKI 4. EDYCJI GMINNEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „Z ORŁEM BIAŁYM PRZEZ STULECIA”

Na konkurs plastyczny wpłynęły 93 prace ze wszystkich szkół naszej gminy. Jury w składzie: p. Adrianna Nowakowska (SP Klucze) i p. Elżbieta Mucha (SP Ryczówek) wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce: Antoni Nocoń (SP Jaroszowiec), opiekun: p. Krystyna Ogonek

II miejsce: Antonina Walasik (SP Klucze), opiekun: p. Anna Góźdź

III miejsce: Stanisław Bruzda (SP Kwaśniów), opiekun: p. Patrycja Mendrek

Wyróżnienia:

Kacper Sapiechowski (SP Rodaki), opiekun: p. Małgorzata Leśniak

Amelia Prasowska (SP Ryczówek), opiekun: p. Katarzyna Seweryn Haberka

Lena Barczyk (SP Bydlin), opiekun: p. Anna Haratyk

Antoni Łudzeń (SP Chechło), opiekun: p. Eleonora Lazurowicz-Senejko

Błażej Szota (SP Jaroszowiec), opiekun: p.Krystyna Ogonek

W konkursie literackim wzięło udział 21 uczniów. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach: komiks i opowiadanie. Jury w składzie: P. Anna Barczyk (SP Klucze), Iwona Boruń (SP Jaroszowiec), p. Marzanna Waśniowska (SP Jaroszowiec), p. Marzena Wojtacha (SP Bydlin) wyłoniło laureatów:

Komiks

I miejsce: Emilia Kondek (SP Kwaśniów), opiekun: p. Teresa Bień

II miejsce: Maja Mstowska (SP Bydlin), opiekun: p. Zdzisława Kaczmarczyk

III miejsce: Pola Góral (SP Jaroszowiec), opiekun: p. Marzanna Waśniowska

Opowiadanie kl. IV-VI

I miejsce: Laura Smentek (SP Chechło), opiekun: p. Monika Latos

II miejsce: Paweł Opiłka (SP Bydlin), opiekun: p. Zdzisława Kaczmarczyk

III miejsce: Emilia Polakiewicz (SP Klucze), opiekun: p. Magdalena Jurczyk

Opowiadanie kl. VII-VIII

I miejsce: Natasza Dudek (SP Jaroszowiec), opiekun: p. Marzanna Waśniowska

II miejsce: Dominik Kapuściński (SP Jaroszowiec), opiekun: p. Marzanna Waśniowska

III miejsce: Karolina Kaliś (SP Jaroszowiec), opiekun: p. Marzanna Waśniowska

„Cieszymy się, że podjęta inicjatywa propagowania Orła Białego jako znaku naszej dumy narodowej spotkała się z zainteresowaniem nauczycieli i uczniów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za nadesłane prace oraz zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku szkolnym”- podkreśla koordynatorka konkursu - p. Iwona Boruń.

Tekst: SP Jaroszowiec

Uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Z Orłem Białym przez stulecia”. w SP Jaroszowiec. Fot. SP Jaroszowiec