Data publikacji: 2024-03-21

Boisko sportowe w Bydlinie wraz z otaczającą infrastrukturą zostanie niebawem zmodernizowane

Wczoraj, tj. 20 marca 2024 r. w Urzędzie Gminy Klucze została podpisana umowa na przebudowę i rozbudowę budynku zaplecza boiska sportowego wraz z salą sportową na potrzeby Klubu Sportowego "Legion" Bydlin oraz lokalnego środowiska sportowego, pomiędzy Gminą Klucze, reprezentowaną przez Wójta Norberta Bienia, a wykonawcą – Krzysztofem Prokopem – Prezesem firmy AMB Budownictwo.

Zaproszeni na to wydarzenie zostali także Przewodniczący Rady Gminy Klucze Bogusław Paś, były Prezes Legionu Bydlin pan Eugeniusz Kulawik, jak również obecny Prezes Klubu pan Grzegorz Kulawik. Obecne były też pani Marta Mędrek Skarbnik Gminy Klucze oraz Inspektor UG Klucze Joanna Kujawa-Popowska zajmująca się zamówieniami publicznymi.

Szacowana wartość inwestycji, która będzie polegała na przebudowie i rozbudowie budynku zaplecza boiska sportowego wraz z przebudową wewnętrznej instalacji wod. - kan., c.o., wentylacji i elektrycznej, wyniesie ponad 8 mln zł. Na realizację przedsięwzięcia Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków rządowych.

Zakres robót będzie obejmował budowę nowej klatki schodowej z windą dla osób niepełnosprawnych. Na poziomie parteru, w części rozbudowy, planuje się, oprócz komunikacji, nowe szatnie z węzłami sanitarnymi i magazynem sprzętu sportowego, funkcjonalnie połączone z salą gimnastyczną. Część istniejąca parteru zostanie przebudowana i dostosowana do współczesnych standardów.

Znajdzie się tu sala odpraw i szkoleń z zapleczem kuchennym, pokój dla trenerów oraz sanitariaty, pomieszczenie techniczne i gospodarcze. Na poziomie piętra obecną funkcję uzupełniono o salę do ćwiczeń siłowych i pokój delegatów. Budynek złożony będzie z dwóch części: dwukondygnacyjnej, mieszczącej większość funkcji oraz części jednokondygnacyjnej, gdzie powstanie nowa sala gimnastyczna.

Podpisanie umowy na na przebudowę i rozbudowę budynku zaplecza boiska sportowego wraz z salą sportową na potrzeby Klubu Sportowego "Legion" Bydlin. Fot. UG Klucze