Data publikacji: 2024-04-16

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej: "Pomagamy przez Sport" dla Leny z Kwaśniowa Dolnego

Za nami wspaniałe sportowe wydarzenie, które nie tylko promuje sport oraz wspólne wartości, ale przede wszystkim, stanowi wyraz naszej solidarności i wsparcia dla Leny, która potrzebuje naszej pomocy w walce z chorobą.

Lena choruje na rzadką chorobę metaboliczną- deficyt dehydrogenazy pirogronianu -PDHD. Jest dzieckiem które nie chodzi, nie mówi oraz nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych. Pomimo swojego trudnego początku jest dzieckiem bardzo pogodnym i cieszącym się życiem na swój sposób. Kocha zwierzęta i muzykę. Na co dzień uczęszcza do OREW Wolbrom, jak również do Centrum Wsparcia w Kluczach. Kilka razy do roku uczestniczy w prywatnych turnusach rehabilitacyjnych. Jest objęta opieką wielu specjalistów: neurologa, ortopedy, okulisty, genetyka, endokrynologa, lekarza rehabilitacji.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, podczas turnieju udało się zebrać imponującą kwotę 19 007,22 zł!
Środki te pozwolą wesprzeć Lenę w jej walce z chorobą. To ogromne wsparcie, które przyniesie odrobinę ulgi i nadziei dla Leny oraz jej rodziny.

W czasie turnieju odbyły się rozgrywki dzieci kategorii Skrzat, mecz strażacy vs rodzice, licytacje oraz kiermasz słodyczy i przekazanych fantów od darczyńców.
W rozgrywkach udział wzięły drużyny:
  •  Zagłębie Sosnowiec,
  •  Olkuski Klub Sportowy "Słowik",
  •  Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Srebrni Olkusz,
  •  Wolbromska Akademia Piłkarska,
  •  Szkółka Piłkarska Dłubnia,
  •  Football Academy Zawiercie,
  •  AP Przemsza Klucze Czerwoni,
  •  AP Przemsza Klucze Niebiescy.
Ogromne brawa dla najmłodszych zawodników, grających rodziców i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach.

Bardzo dziękujemy Lenie, która wytrwała z nami przez cały dzień, obdarzając nas uśmiechem.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Klucze Norbertowi Bieniowi, OSP Klucze, Jarosławowi Rakowi oraz wszystkim uczestnikom turnieju, rodzicom, trenerom, wolontariuszom, osobom licytującym, sponsorom, przybyłym zaproszonym gościom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i wolontariuszy z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kwaśniowie Dolnym za ogromną pomoc w organizacji wydarzenia. Wasze zaangażowanie i wkład były nieocenione. Podziękowania w szczególności za pomoc całkowitą dla: Justyny Żak, Sylwii Dyduch, Małgorzaty Drzymały, Eweliny Sierant, Agnieszki Kozieł; loteria - Patrycji Mędrek, Iwony Jurczyk, Jadwigi Dziechciewicz, Anny Majcher oraz dla wszystkich wolontariuszy i rodziców za upieczenie ogromnej ilości ciast. Dziękujemy!

Jako zarząd Akademii Piłkarskiej Przemsza Klucze, widzimy ogromne znaczenie naszej roli społecznej. Nasza akademia nie tylko kształtuje młodych adeptów piłki nożnej, ale także stara się być aktywnym uczestnikiem życia społeczności lokalnej. Organizacja tego turnieju jest dla nas naturalnym wyrazem naszych wartości oraz zaangażowania w sprawy, które przekraczają granice boiska.

W imieniu Leny, jej rodziców: Agnieszki i Dawid Pasich oraz całego zespołu Akademii Piłkarskiej Przemsza Klucze Wszystkim Państwu raz jeszcze serdecznie dziękujemy za pomoc! Dziękujemy za to, że staliście się częścią tej niesamowitej inicjatywy.
Jeśli przez przypadek ktoś nie został wymieniony z imienia i nazwiska, to z góry przepraszamy i zapewniamy, że doceniamy wszelakie gesty dobroci. Cenna jest dla nas pomoc każdego z Was, bo dzięki niej nasza inicjatywa stała się możliwa!

Tekst: Marcin Rapacz - Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej Przemsza Klucze

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej
Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Pomagamy przez Sport" dla Leny z Kwaśniowa Dolnego. Hala Sportowa w Kluczach. Fot. AP Przemsza Klucze